På infomødet får du mulighed for at møde fire erfarne ledelseskonsulenter, som alle underviser i ledelse.
Markus Rohde Engholm:
Markus er autoriseret erhvervspsykolog og adjunkt på VIA University College, hvor han bl.a. underviser på faget organisationspsykologi og ledelse. Markus har bred erfaring som ledelseskonsulent, hvor han har hjulpet ledere i offentlige og private organisationer med at lykkes med komplekse forandringer, der kræver samarbejde, læring og involvering.
Nanna Gry Tolborg:
Nanna har en kandidat i uddannelsesvidenskab og er adjunkt på VIA University College, hvor hun bl.a. underviser på faget ledelse og facilitering. Nanna har lang erfaring med at skabe og lede processer der reelt ændrer praksis, så både medarbejdere, ledere og organisationer opnår de ønskede resultater.
Marianne Rey Højerslev:
Marianne er certificeret business coach og lektor på VIA University College, hvor hun bl.a. underviser på faget Ledelse og coaching. Marianne er optaget af læring og udvikling på gruppe-og individniveau og har bred erfaring med sparring og coaching i ledelsesteams.
Henriette Bak Nielsen:
Henriette har en kandidat i pædagogisk psykologi og er adjunkt på VIA University College, hvor hun bl.a. underviser på faget Faglig ledelse. Hun har bred ledelseserfaring fra praksis, og er optaget af, hvordan man ledelsesmæssigt understøtter en høj kvalitet i løsningen af kerneopgaven.