Mødeplan for VIAs bestyrelse

Se mødeplan og mødemateriale fra bestyrelsens møder i 2019, 2018, 2017, 2016, 2015, 2014, 2013 og 2012.

Møderække 2019

Møde

Tidspunkt

Sted

1

Bestyrelsesmøde

Fredag den 1. februar
kl. 13.00-16.00

Dagsorden (pdf)

Viborg
2

Bestyrelsesmøde

Onsdag den 27. marts
15.00-18.00

Aarhus

3

Bestyrelsesmøde

Tirsdag den 28. maj
kl. 15.00-18.00

Silkeborg
4

Bestyrelsesmøde

Torsdag den 19. september
kl. 15.00-18.00

Holstebro
5

Bestyrelsesmøde

Fredag den 1. november
kl. 13.00-16.00

Horsens
6

Bestyrelsesmøde

Tirsdag den 10. december
kl. 15.00-18.00

Aarhus

 

Møderække 2018

Møde  

Tidspunkt

Sted 

1

Bestyrelsesmøde

Fredag den 2. februar
kl. 12.30-15.30

Dagsorden (pdf)
Referat (pdf)

Viborg
2

Bestyrelsesmøde

Mandag den 9. april
15.30-18.30

Dagsorden (pdf)
Referat (pdf)

Aarhus N

3

Ekstraordinært bestyrelsesmøde

Torsdag den 3. maj
kl. 15.30-17.30

Dagsorden (pdf)
Referat (pdf)

Aarhus N   
4

Bestyrelsesmøde

Fredag den 8. juni
kl. 12.30-15.30

Dagsorden (pdf)
Referat (pdf)

Herning
5

Bestyrelsesmøde

Torsdag den 20. september
kl. 15.30-18.30

Dagsorden (pdf)

Horsens
6

Bestyrelsesmøde m. intro-
seminar for ny bestyrelse

Mandag den 29. oktober
kl. 8.00-16.00

Dagsorden (pdf)
Referat (pdf)

Program for seminar (pdf)

Horsens
7

Bestyrelsesmøde

Mandag den 3. december
kl. 12.30-15.30

Dagsorden (pdf)
Referat (pdf)

Randers

 

 

Møderække 2017

Møde  

Tidspunkt

Sted 

1 Mandag den 30. januar
kl. 12.30-15.30

Dagsorden (pdf)
Referat (pdf)

Ikast
2

Torsdag den 30. marts
Kl. 15.30-18.30

Dagsorden (pdf)
Referat (pdf)

Aarhus

3

Fredag den 9. juni
Kl. 12.30-15.30

Dagsorden (pdf)
Referat (pdf)

Holstebro    
4

Mandag den 18. september
Kl. 11.00-16.30

Dagsorden (pdf)
Referat (pdf)

Horsens
5

Mandag den 30. oktober
Kl. 15.30-18.30

Dagsorden (pdf)
Referat (pdf)

Silkeborg
6

Mandag den 11. december  
Kl. 13.00-16.00

Dagsorden (pdf)
Referat (pdf)

Horsens

 

Møderække 2016

Møde 

 

Tidspunkt 

 

Sted 

1   Mandag den 8. februar
kl. 12.30-15.30

Dagsorden (pdf)
Referat (stor pdf) 
 
  Herning
2   Mandag den 11. april
Kl. 15.30-18.30

Dagsorden (pdf)
Referat (pdf)

  Aarhus

3   Mandag den 13. juni
Kl. 16.00-19.00

Dagsorden (pdf)
Referat (pdf)

  Nørre Nissum
4  

Mandag den 12. september    
Kl. 15.30-18.30

Dagsorden (pdf)
Referat (pdf)

  Horsens
5  

Fredag den 28. oktober
Kl. 12.30-15.30

Dagsorden (pdf)
Referat (pdf)

 

  Viborg
6  

Fredag den 16. december
Kl. 12.30-15.30

Dagsorden (pdf)
Referat (pdf)

  Aarhus

 

Møderække 2015

Møde 

 

Tidspunkt 

 

Sted 

1   Fredag den 30. januar 

Referat (pdf)
Dagsorden (pdf)

  Silkeborg     
2   Fredag den 27. marts
Kl. 12.30-15.30

Referat (pdf)
Dagsorden (pdf)

  Aarhus

3   Mandag den 15. juni
Kl. 15.30-18.30

Referat (pdf)
Dagsorden (pdf)

  Holstebro
4   Mandag den 14. september    
Kl. 13.00-18.30

Referat (pdf)
Dagsorden (pdf)

  Horsens
5   Fredag den 30. oktober
Kl. 12.30-15.30

Referat (pdf)
Dagsorden (pdf)

  Bukarest
6   Mandag den 7. december
Kl. 15.30-18.30

Referat (pdf)
Dagsorden (pdf)

  Randers

 

Møderække 2014

Møde 

 

Tidspunkt 

 

Sted 

1   Torsdag den 30. januar 

Dagsorden (pdf)
Referat (pdf)

  Aarhus
2   Onsdag den 26. marts

Dagsorden (pdf)
Referat (pdf)

  Aarhus      

Ekstra-
ordinært
  Onsdag den 7. maj

Dagsorden (pdf)
Referat (pdf)

  Viborg
3   Mandag den 16. juni

Dagsorden (pdf)
Referat (pdf)

  Herning
4   Fredag den 12. september

Dagsorden (pdf)
Referat (pdf)

  Horsens
5   Torsdag den 30. -
fredag 31. oktober
(internat) 

Dagsorden (pdf)
Referat (pdf)
  Horsens
  Mandag den 8. december

Dagsorden (pdf)
Referat (pdf)
  Skive

 

Møderække 2013

Møde 

 

Tidspunkt 

 

Sted 

1   Torsdag den 31. januar 

Dagsorden (pdf)
Referat (pdf)

  Aarhus
2   Tirsdag den 19. marts

Dagsorden (pdf)
Referat (pdf)

  Randers

3   Mandag den 10. juni

Dagsorden (pdf)
Referat (pdf)

  Silkeborg
4   Torsdag den 12. september

Dagsorden (pdf)
Referat (pdf)

  Horsens
5   Mandag den 28. oktober

Dagsorden (pdf)
Referat (pdf)

  Viborg
6   Mandag den 9. december

Dagsorden (pdf)
Referat (pdf)
  Aarhus

 

Møderække 2012

Møde 

 

Tidspunkt 

 

Sted 

1   Mandag den 30. januar 

Dagsorden (pdf)
Referat (pdf)

  Herning
2   Mandag den 26. marts

Dagsorden (pdf)
Referat (pdf)

  Holstebro

3   Mandag den 11. juni

Dagsorden (pdf)
Referat (pdf)

  Aarhus
4   Mandag den 10. september

Dagsorden (pdf)
Referat (pdf)

  Viborg
5   Mandag den 29. oktober

Dagsorden (pdf)
Referat (pdf)

  Horsens
6   Mandag den 10. december

Dagsorden (pdf)
Referat (pdf)
  Randers